n w    w w w w

skw_mierznianki


Koło Gospodyń, które założyłyśmy jest zarejestrowane i działa jako Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich. Powstało 14 marca 2007 roku. Naszą siedzibą jest Dom Ludowy w Mierznie.

Do niedawna budynek ten, w którym niegdyś mieściła się szkoła podstawowa, do której uczęszczały dzieci z okolicznych miejscowości, był zaniedbany i opuszczony. W ostatnich latach przeprowadzono tam jednak wiele prac remontowych przystosowując budynek do obecnych czasów.
Uroczystego otwarcia dokonali Marszałek Sejmu Pan Marek Jurek oraz Wójt Gminy Budziszewice Pan Marian Holak, ceremonii poświęcenia zaś - ks. Proboszcz Stanisław Kołodziejski.

mierznobudynek

Ostatnio przystąpiono również do zagospodarowania terenu wokół. A trzeba dodać, że miejsce to pełne jest uroku. Oddalone znacznie od drogi publicznej, położone na skraju lasu, gęsto porośnięte starymi drzewami tworzy specyficzny klimat. Wokół panuje atmosfera ciszy i spokoju, pozbawiona zgiełku cywilizacji.

Teraz jednak miejsce to tętni życiem.
Do koła należy 29 Pań.

Jak wszystkie kobiety nie mamy zbyt wiele wolnego czasu. Na co dzień mamy bowiem swoje zajęcia: pracę, gospodarstwa a przede wszystkim rodziny, którymi musimy się opiekować.
Staramy się jednak wspólnie spędzać wolne chwile. Organizujemy spotkania, ogniska, bierzemy udział w różnego rodzaju imprezach takich jak: Dożynki, „Ubijanie masła" w Lubochni, „Święto ziemniaka" w Brzustowie, „Kiszenie kapusty" w Budziszewicach, „Darcie pierza" w Rzeczycy, „Ostatki" w Rokicinach, „Pisanki i palmy wielkanocne" w Będkowie, „Sobótki" w gminie Tomaszów czy „Miodobranie" w Żelechlinku.

mierznianki_4mierznianki_1zdjecie_1mierznianki_2

W konkursach tych zajmujemy czołowe miejsca, z czego jesteśmy bardzo dumne.

Z otrzymywanych nagród, pozyskiwanych pieniędzy, a także z własnych składek udało nam się zgromadzić wypożyczalnię naczyń.
W niektórych zajęciach związanych z prowadzeniem stowarzyszenia pomagają nam mężowie, za co bardzo im dziękujemy.
W swoich działaniach staramy się, żeby wszyscy byli dla siebie jak jedna wielka rodzina. Pragniemy by nasze spotkania, organizowane imprezy, gry i zabawy dla dzieci polepszały relacje mieszkańców .
W celu odpoczynku, a także pozyskiwania nowych doświadczeń przydatnych w pracy marzą nam się rodzinne wycieczki, wyjazdy do gospodarstw agroturystycznych oraz gospodarstw wysoko wyspecjalizowanych rolniczo.